Sladké pokušení: Jahody v akci potěší vaši peněženku i chuťové pohárky

Jahody Akce

Jahodová sezóna v plném proudu

Sladká vůně čerstvých jahod se line trhy a obchody, protože jahodová sezóna je v plném proudu! Po dlouhé zimě konečně nastal čas užít si šťavnaté a plné chuti čerstvých jahod. Ať už je máte rádi jen tak, se šlehačkou, nebo v koláči, teď je ideální čas si je dopřát. Pěstitelé jahod po celé zemi hlásí bohatou úrodu a lákavé ceny. Supermarkety a farmářské trhy se předhánějí v akcích a slevách na jahody, takže si každý může dopřát pořádnou dávku vitamínů a letní chuti. Neváhejte a využijte jahodové sezóny naplno!

Kde hledat jahody v akci?

V dnešní době, kdy si musíme hlídat každou korunu, se vyplatí sledovat akční letáky a online slevy. Právě tam často narazíte na jahody za skvělé ceny. Supermarkety jako Lidl, Albert, Kaufland, Tesco nebo Penny Market mívají jahody v akci poměrně často, obzvlášť během sezóny, která trvá od května do července. Nezapomeňte ale ani na menší obchody s ovocem a zeleninou, i tam můžete narazit na skvělé ceny, a navíc podpoříte lokální podnikatele.

Pokud chcete mít jistotu čerstvosti a chuti, zkuste se poohlédnout po samosběru jahod. Nejenže si užijete zábavu na čerstvém vzduchu, ale jahody vás vyjdou levněji a budete mít jistotu, že jsou čerstvě natrhané. Informace o samosběrech ve vašem okolí najdete na internetu nebo v místních novinách.

Ať už se rozhodnete pro nákup jahod v supermarketu, v obchodě s ovocem a zeleninou nebo na samosběru, nezapomeňte, že jahody jsou sezonní záležitost. Využijte proto akčních nabídek a užijte si tuhle lahodnou pochoutku plnou vitamínů za skvělou cenu.

Tipy pro výběr sladkých jahod

Ať už se chystáte na jahodové knedlíky, marmeládu nebo si chcete jahody vychutnat jen tak, čerstvé a slaďoučké, je potřeba vybrat ty správné. Využijte jahodové akce a slevy na jahody, které se teď nabízejí. Než se ale vrhnete na nákup, pamatujte na pár tipů. Vybírejte jahody sytě červené barvy, bez zelených či bílých částí. Zelené jahody nedozrají a bílé nebudou tak sladké. Jahody by měly být lesklé, pevné na dotek a s nepoškozenou slupkou. Vyhněte se jahodám, které jsou pomačkané, nahnilé nebo plesnivé. Důležitá je i vůně. Sladké a zralé jahody krásně voní. Pokud jahody skoro necítíte, pravděpodobně nebudou ani moc chutnat. Ať už nakupujete jahody kdekoli, vždy si je před nákupem dobře prohlédněte. Všímejte si i způsobu skladování. Jahody by měly být uloženy v chladu a suchu.

Recepty z čerstvých jahod

Uskladnění jahod pro delší trvanlivost

Jahodová sezóna je v plném proudu a s ní i skvělé akce a slevy na jahody. Pokud jste si udělali zásoby, jistě přemýšlíte, jak je co nejdéle udržet čerstvé a lahodné. Existuje několik triků, jak prodloužit trvanlivost jahod a užít si jejich sladkou chuť i po několika dnech.

Než se pustíte do uskladnění, je důležité jahody roztřídit. Odstraňte všechny poškozené, nahnilé nebo plesnivé plody, aby se kažení nešířilo na ostatní. Jahody také před uskladněním nemyjte, zbytečně by nasákly vlhkostí a rychleji se kazily.

Pro krátkodobé uskladnění (2-3 dny) je ideální chladnička. Jahody uložte do mělké nádoby vystlané papírovou utěrkou, která absorbuje přebytečnou vlhkost. Nádoba by měla být volně zakrytá, aby jahody mohly dýchat.

Pokud chcete jahody uchovat déle, můžete je zamrazit. I zde je důležité jahody před zamrazením nechat oschnout. Poté je rozložte na plech vyložený pečicím papírem a dejte na hodinu do mrazáku. Takto zmražené jahody pak přesypte do sáčku nebo nádoby a vraťte zpět do mrazáku.

Ať už zvolíte jakýkoli způsob uskladnění, nezapomeňte, že jahody jsou nejlepší čerstvé. Využijte akčních cen a slev a dopřejte si je v co největší míře, dokud je sezóna v plném proudu.

Publikováno: 25. 06. 2024

Kategorie: potraviny

Autor: Tadeáš Pavlíková

Tagy: jahody akce | sleva na jahody