Najdi nejlepší slevy na české pivo Bernard v sekci potraviny!

Bernard Pivo

Historie piva Bernard

Pivo Bernard má bohatou historii sahající až do roku 1597, kdy byl založen pivovar v českém městě Humpolec. Pivovar byl pojmenován po svém zakladateli, Bernardu Václavovi. Od té doby se tradice vaření piva předává z generace na generaci. V roce 1991 byla značka Bernard obnovena a pivovar začal produkovat tradiční české pivo s důrazem na kvalitu surovin a ruční výrobu. Dnes je pivo Bernard jednou z nejznámějších českých značek a vyhrálo mnoho ocenění jak doma, tak i v zahraničí.

Výroba piva Bernard

Výroba piva Bernard je založena na tradičních postupech a kvalitních surovinách. Pivovar Bernard se nachází v malém městečku Humpolec, kde se pivo vaří již od roku 1597. Výroba začíná přípravou sladu, který se získává namáčením a klíčením ječmene. Poté následuje míchání sladu s horkou vodou, což se nazývá rmutování. Po rmutování dochází k varu, při kterém se do směsi přidávají chmel a další přísady. Následuje proces kvašení, během kterého se cukry přeměňují na alkohol a oxid uhličitý. Po dokvašení následuje ležení piva, které trvá několik týdnů nebo i měsíců. Nakonec je pivo filtrováno a stáčeno do lahve nebo sudu. Celý proces výroby piva Bernard probíhá s důrazem na tradici a zachování vysoké kvality produktu.

Různé druhy piva Bernard

Pivo Bernard nabízí širokou škálu různých druhů, které uspokojí každého pivního nadšence. Mezi nejznámější patří světlý ležák, který se vyznačuje jemnou hořkostí a plnou chutí. Další oblíbenou variantou je polotmavý ležák, který má sladovou chuť s lehkým karamelovým nádechem. Pro milovníky tmavého piva je tu speciální černý ležák s intenzivní chutí praženého sladu a kávovými tóny. Kromě toho nabízí Bernard také další speciální edice piva, jako například dvanáctku nebo svrchně kvašené pivo. Každý si tak může vybrat podle svých preferencí a objevit nové lahodné příchutě piva Bernard.

Kde koupit pivo Bernard

Pivo Bernard je široce dostupné a můžete ho zakoupit v mnoha prodejnách a restauracích po celé České republice. Výhodou je, že se jedná o lokální značku, která je oblíbená mezi českými spotřebiteli. Pivo Bernard lze zakoupit ve většině supermarketů, jako jsou například Albert, Tesco nebo Kaufland. Dále ho najdete také v specializovaných prodejnách s alkoholickými nápoji a v pivovarských obchodech. Pokud preferujete nákup online, pivo Bernard je k dispozici na různých e-shopových platformách, jako je například Rohlík nebo Košík. Pro milovníky piva Bernard existuje také možnost návštěvy samotného pivovaru v Humpolci, kde si můžete zakoupit pivo přímo od výrobce a zúčastnit se prohlídky pivovaru.

Pivní festivaly a akce spojené s pivem Bernard

Pivo Bernard je neodmyslitelně spojeno s řadou pivních festivalů a akcí pořádaných v České republice. Mezi nejznámější patří například Plzeňský Prazdroj, který se koná každoročně v Plzni a slaví bohatou tradici českého piva. Dalším významným festivalem je Českobudějovický Budvar Fest, který představuje piva z pivovaru Budweiser Budvar. Pivo Bernard je také pravidelně prezentováno na festivalu Slavnosti piva v Českých Budějovicích, kde mohou návštěvníci ochutnat různé druhy tohoto lahodného piva. Kromě těchto festivalů se po celém území Česka konají různé regionální akce, ve kterých má pivo Bernard své pevné místo. Tyto festivaly a akce jsou skvělou příležitostí pro milovníky piva objevit nové druhy a rozšířit své znalosti o tradiční české pivní kultuře.

Recepty s pivem Bernard

Pivo Bernard není pouze lahodným nápojem, ale může být také skvělou surovinou při vaření. Existuje mnoho receptů, ve kterých se používá toto vynikající pivo. Například se dá přidat do těsta na chleba nebo do omáček pro intenzivnější chuť. Pivo Bernard se také často používá při marinování masa, kterému dodává jemnou karamelovou dochuť. Další možností je přidání piva Bernard do smaženého těsta na křupavé cibulové kroužky. Možnosti jsou neomezené a každý si může najít ten správný recept s pivem Bernard, který ho osloví.

Zajímavosti o pivu Bernard

Pivo Bernard je tradiční české pivo s bohatou historií. Jeho název pochází od zakladatele pivovaru, kterým byl rodák z Německa, pan Stanislav Bernard. Pivovar byl založen již v roce 1597 a dodnes je jedním z nejstarších funkčních pivovarů v Česku.

Pivo Bernard se vyrábí podle tradičního postupu a používají se pouze kvalitní suroviny. Hlavními ingrediencemi jsou slad, chmel, voda a kvasnice. Při vaření piva se dbá na preciznost a dodržování tradičních receptur, což přispívá k jeho vynikající chuti a kvalitě.

Různé druhy piva Bernard

V nabídce pivovaru Bernard najdeme různé druhy piva. Mezi nejoblíbenější patří světlé ležák, polotmavý speciál, černý speciál nebo nefiltrovaný ležák. Každý druh má svou charakteristickou chuť a vůni, která oslovuje různé typy pivních nadšenců.

Dostupnost a pivní festivaly

Pivo Bernard lze zakoupit ve vybraných prodejnách potravin i na internetu. Je možné ho nalézt jak ve velkých supermarketech, tak i v specializovaných obchodech s alkoholem. Dostupnost piva Bernard je široká a snadno ho lze sehnat po celé České republice.

Pivní festivaly a akce spojené s pivem Bernard jsou oblíbeným místem setkávání milovníků tohoto piva. Každoročně se konají například Pivní slavnosti v Humpolci, Pivní festival v Praze nebo Bernardfest ve Vysokém Chlumci. Tyto akce nabízejí možnost ochutnat různé druhy piva Bernard a zároveň si užít příjemnou atmosféru.

Zajímavosti a ocenění

Zajímavostí o pivu Bernard je, že se jedná o první české pivo, které bylo oceněno prestižním titulem "Pivo roku" na mezinárodním soutěži World Beer Awards. Tento titul získal světlý ležák značky Bernard v roce 2009 a od té doby se pivovar těší velkému uznání jak doma, tak i v zahraničí.

Zdravotní přínosy a pivní kultura

Pivo Bernard má také své zdravotní přínosy. Má obsah alkoholu kolem 4-5 %, což ho řadí mezi středně silná piva. V mírném množství může pomoci s trávením a podpořit chuť k jídlu. Obsahuje také vitaminy skupiny B a minerální látky, které jsou pro organismus prospěšné.

Pivní kultura v Česku je velmi bohatá a pivo Bernard má na ni významný vliv. Pivo je nedílnou součástí českého životního stylu a tradic. Pivovar Bernard se také aktivně zapojuje do společenské odpovědnosti, podporuje kulturní akce a charitativní projekty po celé republice.

Zdravotní přínosy piva Bernard

Pivo Bernard má několik zdravotních přínosů, které byste neměli podceňovat. Prvním z nich je obsah vitamínů skupiny B, které jsou důležité pro správnou funkci nervového systému a metabolismu. Dále obsahuje minerální látky jako hořčík, draslík a vápník, které jsou nezbytné pro zdravý vývoj kostí a svalů. Pivo Bernard také obsahuje antioxidanty, které pomáhají chránit tělo před volnými radikály a snižují riziko srdečních onemocnění. Mírná konzumace piva Bernard může také pomoci snížit riziko vzniku ledvinových kamenů díky svým diuretickým vlastnostem. Je však důležité dodržovat míru a nepřekračovat doporučený denní příjem alkoholu. Pamatujte, že tyto zdravotní přínosy platí pouze pro středně silné pivo Bernard a nadměrná konzumace alkoholu může mít negativní dopady na vaše zdraví.

Pivní kultura v Česku a vliv piva Bernard

Pivní kultura v Česku je velmi bohatá a má dlouhou tradici. Pivo je součástí českého životního stylu a má významný vliv na společnost. Pivo Bernard se stalo nedílnou součástí této kultury díky své kvalitě a chuti.

Pivo Bernard je známé pro svou tradiční výrobu a dodržování původních receptur. Jeho chuť a aroma jsou neodmyslitelně spojeny s českou pivní tradicí. Díky tomu se pivo Bernard stalo oblíbeným mezi milovníky dobrého piva.

Vliv piva Bernard na pivní kulturu v Česku je značný. Pivovar Bernard podporuje různé pivní festivaly a akce, které přispívají k rozvoji a propagaci českého pivovarnictví. Dále také spolupracuje s restauracemi a hospodami, které nabízejí pivo Bernard, čímž podporuje místní hospodskou tradici.

Pivo Bernard také hraje roli ve společenské odpovědnosti pivovaru. Pivovar se zaměřuje na udržitelnost výroby, ochranu životního prostředí a podporu místních komunit. Tímto způsobem přispívá ke společenskému rozvoji regionů, ve kterých působí.

Pivní kultura v Česku je tedy neoddělitelně spojena s pivem Bernard. Jeho vliv na společnost a tradici českého pivovarnictví je značný. Pivo Bernard se stalo symbolem kvality a chuti, kterou si Češi velmi váží.

Pivovar Bernard a jeho společenská odpovědnost

Pivovar Bernard je nejenom známý svým vynikajícím pivem, ale také se vyznačuje svou společenskou odpovědností. Pivovar dbá na udržitelný rozvoj a ochranu životního prostředí. V roce 2012 zavedl nový systém chlazení, který využívá přirozeného chladicího média – ledovcovou vodu. Tímto způsobem snižuje spotřebu energie a šetří přírodní zdroje.

Dalším důležitým aspektem společenské odpovědnosti pivovaru Bernard je jeho podpora místní komunity. Pivovar se aktivně zapojuje do různých charitativních projektů a kulturních akcí ve svém okolí. Například podporuje místní sportovní kluby, festivaly a neziskové organizace.

Pivovar Bernard také dbá na kvalitu pracovního prostředí pro své zaměstnance. Poskytuje jim možnost dalšího vzdělávání a rozvoje, a také se snaží o jejich dlouhodobou loajalitu k firmě.

Společenská odpovědnost pivovaru Bernard je důležitou součástí jeho filozofie a hodnot. Pivovar si uvědomuje svou roli v místní komunitě a snaží se přispívat k jejímu rozvoji a prosperitě.

Publikováno: 07. 02. 2024

Kategorie: potraviny

Autor: Jana Kopečková

Tagy: bernard pivo | české pivo