Beefeater: Kralující královna mezi giny – objevte tajemství tohoto vynikajícího nápoje!

Gin Beefeater

Gin BeefEater je jedním z nejznámějších druhů ginu na světě. Tento gin se vyrábí již od roku 1820 v Londýně, kde se dodnes nachází i jeho destilerie. Gin BeefEater je charakteristický svou světlejší barvou a příjemným až kořenitým aroma, které pochází z vybraných bylin použitých k jeho výrobě. Tento gin se hodí jak pro přípravu klasických koktejlů jako Martini nebo Gin & Tonic, tak i pro experimentální mixování.

Historie ginu

Gin je jedním z nejoblíbenějších druhů tvrdého alkoholu na světě. Jeho kořenů lze nalézt v Holandsku, kde začal být vyráběn již v 17. století jako lék proti nemocem ledvin a žaludku. Gin se brzy rozšířil do Anglie, kde se stal velmi populárním jako nápoj pro místní obyvatele.

Výroba ginu se postupně zlepšovala a mnoho různých druhů ginu bylo vyvinuto po celém světě. Jedním z nejznámějších značek ginu je bezpochyby Beefeter, který se produkuje od roku 1820 v Londýně.

Beefeater je destilován ze špičkových ingrediencí, jako jsou jalovec, koriandr a citrónová kůra, což dává nápoji jeho charakteristickou chuť a aroma. Tento gin má silnou základnu citrusových plodů s lehkými kořenitými tóny, což ho činí ideálním pro mixování koktejlů.

Dnes je Beefater jedním z nejoblíbenějších druhů ginu na světě díky jeho unikátní chuti a dokonalému lahodnému finiši.

Výroba ginu

Výroba ginu je složitá a náročná, ale výsledek stojí za to. Gin Beefeater patří k nejvýznamnějším značkám světového ginu a jeho charakteristickou chutí je jedinečná kombinace ovocného aroma, kořeněné chuťové palety a lehce nasládlého závěru. K výrobě se používají kvalitní suroviny, jako jsou jalovec, petržel, anýz, fenykl a další koření. Tyto přísady jsou macerovány ve speciálním alkoholu po dobu minimálně 24 hodin. Po této době se směs destiluje a dochází ke kondenzaci páry na louhu s vodou. Tento proces se opakuje několikrát, aby byla zajištěna co nejvyšší kvalita ginu. Gin Beefeater je poté stárnut v dubových sudech po dobu minimálně 3 let, což dodává tomuto pivu svůj charakteristický aroma a chuťové nuance.

Charakteristika ginu Beefeater

Gin Beefeater je jedním z nejpopulárnějších druhů ginu na světě. Jeho charakteristika spočívá v tom, že je vyroben ze směsi 9 různých bylin a koření, které dodávají nápoji charakteristickou chuť a aroma. Mezi tyto byliny patří například jalovec, koriandr, pomerančová kůra a mandlový oříšek.

Beefeater se vyrábí již od roku 1820 v Londýně a jeho receptura se dodnes neměnila. Kromě klasického Beefeatru existuje také Beefeaer 24, který má delší dobu macerace a vyznačuje se jemnější chutí.

Tento gin je velmi oblíben mezi mixology a barmanskou komunitou po celém světě díky své univerzálnosti při míchání koktejlů. Beefeaeter lze použít jako základ pro mnoho různých druhů koktejlů, od tradičního Gin & Tonic po sofistikované směsi jako jsou Negroni nebo Martini.

Pokud hledáte kvalitní gin s bohatou historií a univerzálností při mixování koktejlů, pak byste určitě měli ochutnat Beefeater.

Použití ginu Beefeater v koktejlech

Gin Beefeater je jedním z nejpopulárnějších druhů ginu na světě a tuto popularitu si získal hlavně díky svému vynikajícímu chuťovému profilu. Kromě toho se Gin Beefeater stává stále častěji oblíbenou ingrediencí při mixování koktejlů. Díky jeho vyváženosti a pikantnosti dokáže dodat každému koktejlu jedinečnou chuťovou paletu a tím i punc originality. Mezi nejznámější koktejly s použitím ginu Beefeater patří například klasický Martini, Negroni nebo další exotičtější směsi jako např. Corpse Reviver č. 2 (obsahující také lillet blanc, citronovou šťávu a absint). Gin Beefeater rozhodně stojí za vyzkoušení pro každého, kdo má rád kvalitní alkoholické nápoje a chce si dopřát unikátní chuťový zážitek.

Populární drinky s ginem Beefeater

Gin Beefeater patří k nejoblíbenějším značkám ginů na této planetě. S jeho výraznou bylinnou chutí a dokonalou rovnováhou aromatických koření, je ideální pro mnoho koktejlů. Mezi nejoblíbenější populární drinky s ginem Beefeater patří například klasický Gin tonic, French 75 nebo Negroni. Ty jsou oblíbené zejména pro svou jednoduchost a plnost chuti. Pokud tedy hledáte osvěžující nápoj na večer, určitě si dejte skleničku Ginu Beefater a uvidíte, že se nebudete litovat!

Gin Beefeater ve světě

Gin Beefeter je jedním z nejpopulárnějších druhů ginu na světě. Tento gin, který byl poprvé vyroben v roce 1820, se vyrábí v destilérkách v Londýně dodnes. Díky svému jedinečnému chuti a aroma se stal Gin Beefeater oblíbeným nápojem mnoha lidem z celého světa.

Jeho receptura obsahuje koriandr, angeliku a semena jalovce, což jsou klíčové ingredience pro jeho charakteristickou chuť. Gin Beefeater se také používá jako základ pro mnoho koktejlů a míchaných nápojů.

V posledních letech se gin stává stále populárnějším po celém světě díky jeho unikátnímu chuťovému profilu a různorodým možnostem míchání s dalšími ingrediencemi. Gin Beefeater je jedním z těchto ginů, které vás překvapí svou přeplněnou chutí a aroma i přesto, že jej užijete samotný.

Závěrem lze říci, že gin Beefater patří mezi nejstarší a nejznámější značky ginů na světě. Jeho charakteristická chuť vychází z použití kvalitních bylin a koření, které jsou pečlivě vybírány a kombinovány v přesné míře. Gin Beefater je oblíbený jak mezi profesionálními mixology, tak i mezi amatérskými milovníky koktejlů a ginu obecně. Své místo si určitě našel i v českých barech a hospodách, kde se stal jedním z nejoblíbenějších druhů ginu.

Zdroje

Gin Beefeater je jedním z nejznámějších druhů ginu na světě, který si získal popularitu pro svou vynikající chuť a vůni. Jeho hlavními ingrediencemi jsou jalovec, koriandr, citrónová kůra a další bylinky, které dodávají nápoji jemnou kořenitost a ovocnou chuť. Vyrábí se podle tradičního receptu již více než 150 let a dodnes patří mezi nejoblíbenější druhy ginu po celém světě.

Publikováno: 20. 10. 2023

Kategorie: nápoje

Autor: Tadeáš Pavlíková

Tagy: gin beefeater | druh ginu